Kdo jsem

    Jmenuji se Jana. Masérský kurz jsem absolvovala v roce 2016. Od té doby jsem absolvovala různé kurzy na rozšíření svojí kvalifikace. Stále se vzdělávám v oblasti péče o tělo. Pedikérský kurz jsem dokončila v prosinci 2020.

Každý jsme jedinečný, každý jsme jiný, ale tělo jsme dostali všichni jedno a proto bychom se o něj měli starat. A to jak o duševní pohodu a i tu fyzickou. Obojí nám toto může přinést dobře provedená masáž v příjemném prostředí.

Ráda si dělám věci po svém a trochu jinak. Prostor provozovny jsem pro sebe a pro vás zařídila tak, aby jste se u mě cítili pohodově, odcházeli jste odpočatí a pozitivně naladění. Z řad mých klientek se staly moje kamarádky a osoby, se kterými sdílím i mimo pracovní čas.

Vážím si důvěry, kterou do mých rukou a mě samotné vkládáte. Vaše spokojenost a vrácení se ke mě, jsou pro mě největší odměnou a velice si cením vaši přízně.

Od 06/2023 jsem lektorkou jógy a nabízím jógové lekce v obci Kostice. Jóga je pro mě cesta, jak se chovat k vlastnímu tělu, jak pečovat o duševní zdraví a udržet si dlouho fungující tělo.  Kdokoliv je vítaný na lekcích, které vedu.

V praxi často využívám sílu aromaterapie.  Ráda poradím s výběrem  vonných esencí.
AROMATERAPIE A AROMAMASÁŽ

Aromamasáž je druhem masáže, která se provádí s využitím esenciálních olejů z rostlin a bylin. Tyto oleje mají různé vůně a účinky na tělo a mysl a jsou vybírány podle potřeb klienta.

Před aromamasáží se nejprve  klienta zeptám na jeho zdravotní stav a přání vůně oleje. Každému nám voní něco jiného, ale především různé esence mají různý vliv na náš stav.

Citrusové vůně povzbuzují mysl i tělo. Levandule má tišící účinek a není vhodná pro klienty s nízkým tlakem. Jalovec a skořice krásně prohřívají svaly do hloubky. Borovice a Čajovník mají silné antiseptické účinky. Sladký pomeranč je sázka na jistotu. Voní většině a je to taková happy esence. Rozzáří mysl, pohladí a rozveselí.

Preference vůní se vám v průběhu roku mohou měnit. Zrovna tak s ohledem na váš aktuální stav.


Existuje mnoho způsobů získávání esencí, ale nejčastěji se používají tři metody: destilace, lisování a extrakce. Destilace je nejrozšířenější způsob získávání esencí a spočívá v páření rostlinných materiálů vodou nebo párou. Při lisování se esence získávají lisováním kůry, plodů nebo semen rostlin a extrakce spočívá v rozpouštění esencí ve vhodném rozpouštědle.

Na trhu je velká spousta výrobců, kteří nabízejí esence v různých kvalitách i cenách. Je pouze na vašich možnostech, preferencích a čichových buňkách, kterému výrobci dáte přednost. Osobně mám dobré zkušenosti s  esencemi v biokvalitě.

Pokud je esence 100% nezanechá mastné fleky. 100% esence nebo i ředěné se mohou používat do koupelí, aromalampy, elektrického difuzéru nebo přidáním do rostlinného oleje k aromamasáži.

     Aromaterapie je terapeutická metoda, která využívá esence z rostlin a bylin k podpoře zdraví a pohody. Esence mohou být inhalovány nebo aplikovány na kůži, což umožňuje účinným látkám proniknout do těla. Vždy, prosím, dbejte doporučenému dávkování od výrobce!

Mezi hlavní účinky aromaterapie patří:

  1. Uvolnění stresu a úzkosti: Některé esence, jako jsou levandule, jasmín a bergamot, mají uklidňující účinky a mohou pomoci snížit stres a úzkost.

  2. Zlepšení nálady a emocionální pohody:  růže, ylang-ylang a citron, pomeranč mají povzbuzující účinky, zlepšují náladu a emocionální pohodu.

  3. Zlepšení kvality spánku: levandule, máta, tymián a heřmánek, mají uklidňující účinky a pomohou s usínáním a kvalitou spánku.

  4. Podpora zlepšení zánětlivých stavů: eukalyptus, čajovník, borovice, mají protizánětlivé účinky a můžou být nápomocné ke snížení zánětu v těle.

  5. Léčení bolesti: Některé esence, jako jsou levandule, rozmarýn a čajovník, mají analgetické účinky a pomohou snížit bolest v těle.

  6. Zlepšení imunitního systému:  citron, majoránka, máta a čajovník, mají antibakteriální a antivirové účinky a stojí je vyzkoušet při posilování imunity.

  7. Dbejte na to, že esence mohou být nápomocné v klasické léčbě, nenahrazují rozhodně návštěvu u lékaře nebo předepsanou medikaci.

Někdy si vyzkoušejte, namíchat si do skleněného roll-onu svoji vůni, kterou můžete mít vždy při sobě. Vytváří se přidáním několika kapek různých esence, které se vám líbí do rostlinného oleje. Můžete například zvolit mátu s pomerančem a trochou bergamotu. Získáte takto osvěžení, nabuzení, případně i zastavit  nastupující bolest hlavy.